Káva v těhotenství - rozvoz kávy

Podobně jako u mnoha jiných potravin a pochutin, rozvoz u nás platí i pro těhotné ženy v době jejich těhotenství. Už dlouhá léta vědci a lékaři snaží určit, jak přesně káva působí na lidský organismus. Jestli mu spíše pomáhá a nebo škodí. Testy mají různé výsledky. Podobně jako u mnoha delších surovin, které tvoří složku naší potravy. Někdy kávu doporučují, jindy zakazují. Kdo se v tom má vyznat? Co například káva v těhotenství? Mohou těhotné ženy kávu? Je to stejné, jako s naším vínem bez alkoholu. Testů, které měly rozhodnout o vhodnosti či nevhodnosti pití kávy v těhotenství, proběhlo již opravdu bezpočet. Navíc s různými výsledky. A to doslova. Zatímco některé tvrdí, že na kávě, samozřejmě v rozumné míře není nic špatného ani pro těhulky, jiné průzkumy vlivu kávy a především v něm obsaženého kofeinu na plod dítěte varují před škodlivými účinky. Zatímco někteří gynekologové kávu zakazují, jiní proti ní nemají absolutně nic.
Tak ano nebo ne? Pokud chci poradit a shrnout celou problematiku vhodnosti či škodlivosti pití kávy v těhotenství, nezbude tedy asi nic jiného, než použít vlastní rozum, vlastní úsudek. Já mám dětí tři. Žena byla těhotná třikrát. Z toho dvakrát kávu pila, jednou absolutně ne. Jak jí sedly chutě. Děti jsou už dospělé a pijí kávu. Podle mne se to vůbec neprojevilo. Ono je nakonec stejně nejlepší řídit se tím zdravým selským rozumem. S kávou je to asi jako se vším. Káva, respektive kofein, může snížit porodní váhu děťátka, v jistých případech dokonce vyvolat předčasný porod nebo potrat. Káva tedy má jisté negativní účinky na plod dítěte. Není ale nutné, považovat ji za zabijáka. Někteří gynekologové dokonce tvrdí, že pokud je tělo ženy na jistou dávku kávy zvyklé, je pro plod menším šokem občas tělu trochu kávy dopřát, než ji radikálně ze dne na den vysadit. Použijme selský rozum, prostě všeho s mírou. Těhotná žena si jistě může dopřát čas od času slabší kávu, nejlépe s mlékem. A nezapomeňme na varianty bez kofeinu! Tak jako naše skvělá vína bez alkoholu. Pokud máte u nás registraci a vozíme vám víno domů zdarma, můžeme přidat i kávičku. Milé ženy, dívky, dámy. Pokud jste v tom, nebo se se chystáte na těhotenství, přijedeme s kávou i k vám. 
Objednejte si zrnkovou kávu - my ji upražíme a rovnou rozvážíme. Čerstvost je u nás nade vše. Rozvoz kávy pro těhotné celá Praha až domů
Káva v těhotenství
Podobně jako u mnoha jiných potravin a pochutin se už dlouhá léta vědci a lékaři snaží určit, jak přesně káva působí na lidský organismus. Jestli mu spíše pomáhá a nebo škodí. Testy mají různé výsledky. Podobně jako u mnoha delších surovin, které tvoří složku naší potravy. Někdy kávu doporučují, jindy zakazují. Kdo se v tom má vyznat? Co například káva v těhotenství?
Mohou těhotné ženy kávu?
Jak už jsme naznačili, testů, které měly rozhodnout o vhodnosti či nevhodnosti pití kávy v těhotenství, proběhlo již opravdu bezpočet. Navíc s různými výsledky. A to doslova. Zatímco některé tvrdí, že na kávě, samozřejmě v rozumné míře není nic špatného ani pro "těhulky", jiné průzkumy vlivu kávy a především v něm obsaženého kofeinu na plod dítěte varují před škodlivými účinky. Zatímco někteří gynekologové kávu zakazují, jiní proti ní nemají absolutně nic.
Tak mohou nebo ne?
Pokud bychom měli poradit a shrnout celou problematiku vhodnosti či škodlivosti pití kávy v těhotenství, nezbude tedy asi nic jiného, než použít vlastní rozum, vlastní úsudek. Ono je nakonec stejně nejlepší řídit se tím zdravým selským rozumem. S kávou je to asi jako se vším. Prokázány sice byly škodlivé vlivy na plod dítěte. Káva, respektive kofein, může snížit porodní váhu děťátka, v jistých případech dokonce vyvolat předčasný porod nebo potrat.
Ale nebojte se, káva není zabiják dětí
Káva tedy má jisté negativní účinky na plod dítěte. Není ale nutné, považovat ji za zabijáka. Někteří gynekologové dokonce tvrdí, že pokud je tělo ženy na jistou dávku kávy zvyklé, je pro plod menším šokem občas tělu trochu kávy dopřát, než ji radikálně ze dne na den vysadit. Použijme selský rozum, prostě všeho s mírou. Těhotná žena si jistě může dopřát čas od času slabší kávu, nejlépe s mlékem. A nezapomeňme na varianty bez kofeinu!
 
Objednejte si zrnkovou kávu - my ji upražíme a rovnou rozvážíme. Čerstvost je u nás nade vše. Rozvoz kávy pro těhotné celá Praha až domů